Navigation:

E-Shop PreDomyaZáhrady.sk

Pre zobrazenie počasia je potrebné povoliť JavaScript v nastaveniach prehliadača.
Internetové záhradné centrum

Kontaktujte nás

Pre zobrazenie počasia je potrebné povoliť JavaScript v nastaveniach prehliadača.
OZY s.r.o.
obchod(zavin)prezahrady.sk
+421 917 757 403
+421 907 521 938

OZY na FACEBOOK-u

Pre zobrazenie počasia je potrebné povoliť JavaScript v nastaveniach prehliadača.

Zatrávňovacia rohož HEXO 33, pre chodcov a ľahké vozidlá

Celoplastové zatrávňovacie pletivo HEXO 33 je čierne, ľahké a trvácne pletivo určené na zosilnenie trávnika, ktorý je príležitostne namáhaný ľahkými vozidlami, chodcami, trávnaté porasty využívané na parkovanie alebo prístupové  cesty. Zatrávňovacia plastová sieť je ideálna na spevnenie zatrávnenej plochy náchylnej k opotrebeniu a rozjazdeniu na blatistý povrch, ktorý sa už nedá využívať. Používa sa na výstuž už vysiateho trávnika, alebo pri zakladaní nového trávnatého porastu pre trvalé alebo dočasné využitie.

Zatrávňovacia sieť HEXO 33 je vyrobená z recyklovaného HDPE obsahujúca UV stabilizátor. Jednoducho sa inštaluje. Po pokosení trávnika sa pletivo rozroluje a prichytí U/J-skobami. Tráva potom prerastá cez oká plastovej siete a spolu s pletivom vytvárajú silný spevnený povrch obmedzujúci škody na trávniku, pričom vznikne štandardný trávny porast a samotná zatrávňovacia sieť je diskrétne schované v tráve. Po vyrastení trávy do požadovanej výšky sa tráva môže kosiť kosačkou.

Pred začatím používania takto spevneného trávnika odporúčame počkať, kým sa  trávnik úplne neuchytí (toto môže trvať niekoľko týždňov, alebo až mesiacov v závislosti na vegetačnom období trávy). Tráva sa počas tohto obdobia môže kosiť, valcovať a hnojiť ako zvyčajne.

HEXO 33 zatrávňovaciu rohož môžete zakúpiť v našom E-shope.

Odporúčame, aby sa montáž vykonávala počas vegetačného obdobia, čo umožní silné prepojenie medzi sieťou a trávnikom.