Navigation:

E-Shop PreDomyaZáhrady.sk

Pre zobrazenie počasia je potrebné povoliť JavaScript v nastaveniach prehliadača.
Internetové záhradné centrum

Kontaktujte nás

Pre zobrazenie počasia je potrebné povoliť JavaScript v nastaveniach prehliadača.
OZY s.r.o.
obchod(zavin)prezahrady.sk
+421 917 757 403
+421 907 521 938

OZY na FACEBOOK-u

Pre zobrazenie počasia je potrebné povoliť JavaScript v nastaveniach prehliadača.

Ako osadiť zatrávňovacie panely ECORASTER®

Položenie je veľmi jednoduché. Od nás dostanete už vo výrobnom závode spojené a ľahko položitelné diely, ktoré môžete v jednom úkone odoberať z palety a ukladať.

Výplň

Ecoraster® je možné plniť rôznymi materiálmi. K zatrávňovaniu doporučujeme zmes piesku a humusu (pri výške prvku 5cm cca. 0,05 m3 na m2 a 0,03 m3 pri výške prvku 3 cm).

ECORASTER®

Podľa účelu použitia je možné použiť niekoľko typov zatrávňovacích panelov ECORASTER®. Každý typ bol vyvinutý a optimalizovaný pre dané požiadavky. Preto existuje vhodné riešenie pre každý typ spevňovanej plochy. Opýtajte sa nás, rádi Vám poradíme.

Vyrovnávacia vrstva

K vyrovnaniu prípadných nerovností nosnej vrstvy položte zatrávňovací systém ECORASTER® na vrstvu štrku frakcie do 22mm (cca. 0,02 m3 na m2).

Nosná vrstva

K zaisteniu optimálnej drenáže plochy doporučujeme ako nosnú vrstvu štrk frakcie (5/32 mm). Výšku vrstvy zvoľte podľa záťaže (osobné alebo nákladné autá) a všeobecných predpisov o stavbe ciest a ulíc.

Postup položenia:

KROK 1

Časť práce sme už urobili za Vás. Vždy 12 zatrávňovacích dosiek sa vo výrobe spájá do ľahko položitelného celku. Na jedenkrát tak položíte 1,33 m2.

KROK 2

Tieto celky priložte k už položenej ploche ECORASTER® a vyrovnajte ich podľa spojovacieho systému. 

KROK 3

Teraz nohou zatlačte prvky do spojovacieho systému. 

KROK 4

Hotovo - jednotlivé diely sa uzamkli, a tým sú pevne spojené. Vyčnievajúce hrany alebo posunutie celkov je teraz vylúčené.