Navigation:

E-Shop PreDomyaZáhrady.sk

Pre zobrazenie počasia je potrebné povoliť JavaScript v nastaveniach prehliadača.
Internetové záhradné centrum

Kontaktujte nás

Pre zobrazenie počasia je potrebné povoliť JavaScript v nastaveniach prehliadača.
OZY s.r.o.
obchod(zavin)prezahrady.sk
+421 917 757 403
+421 907 521 938

OZY na FACEBOOK-u

Pre zobrazenie počasia je potrebné povoliť JavaScript v nastaveniach prehliadača.

Ako postupovať pri realizácii ihriska s gumenným mulčom

Kvôli lepšej manipulácii sa gumený mulč dodáva v 10 kg vreckách (možnosť dodať aj v 500 kg big bagu) a lepidlo v 25 kg nádobách. Na zmiešanie použite vhodný lopatkový miešač. Budete tiež potrebovať rukavice, ochranné oblečenie, ploché hladidlo, pomôcku na odmeranie hĺbky, prikrývadlo, odmerku, nádobu na miešanie, vedro a geotextíliu.

  • Otvorte 10 kg vrecko s gumeným mulčom. Umiestnite obsah vrecka do mixéru (nádoby na miešanie) prilejte lepidlo v pomere 15 - 20% hmotnosti zmesi (na 10 kg mulču sa odporúča 1,5 kg až 2 kg spojovacieho lepidla) a začnite miešať. Zmes miešajte 5 – 10 minút, resp. kým nedosiahnete požadovanú konzistenciu zmesi. 

POZOR: Nesprávny pomer lepidla a gumeného mulču môže spôsobiť drobenie (málo lepidla), alebo tvrdší povrch (príliš veľa lepidla). 

  • Po celej ploche, na ktorú sa ide realizovať gumený mulč rozložte geotextíliu (cca 100 g/m2). Geotextília nie je potrebná v prípade inštalácie na tvrdý povrch. Začnite s vylievaním zmesi od okraja plochy, ktorú realizujete. Pri inštalácii nie sú potrebné ťažké stroje. Jednoducho vyrovnajte povrch pomocou hladidla a utlačte do požadovanej hrúbky podľa projektu. Použitie valca alebo iného mechanického nástroja na zhutnenie nie je potrebné.
  • Počas inštalácie kontrolujte hrúbku vytváranej vrstvy gumeného mulču. Koncové hrany inštalovanej plochy môžete zvažovať smerom k zemi. V prípade použitia okrajov/obrubníkov (napr.: oddeľovacia lišta Eko-brim, gumený ukončovací diel, a iné...) nie je potrebné kraje zvažovať. Ak používate viacero farieb, pre jednoduchšie nadviazanie ukončite prácu na jednom farebnom povrchu kolmým okrajom.

Lepidlo schne cca 12 – 16hodín, ale pochôdzne je po 6 hodinách.

Dvaja skúsení realizátori dokážu položiť 50 – 70 m2 plochy za deň.

Upozornenie: Gumený mulč lepený epoxidovým lepidlom nepokladajte pri teplote pod +5°C a za dažďa.