Navigation:

E-Shop PreDomyaZáhrady.sk

Pre zobrazenie počasia je potrebné povoliť JavaScript v nastaveniach prehliadača.
Internetové záhradné centrum

Kontaktujte nás

Pre zobrazenie počasia je potrebné povoliť JavaScript v nastaveniach prehliadača.
OZY s.r.o.
obchod(zavin)prezahrady.sk
+421 917 757 403
+421 907 521 938

OZY na FACEBOOK-u

Pre zobrazenie počasia je potrebné povoliť JavaScript v nastaveniach prehliadača.

Realizácia: Betónový obrubník vs. Neviditeľný plastový obrubník

Ako správne EKO-BRIM lištu osadiť

Neviditeľný obrubník sa pripevňuje pomocou EKO-BRIM plastových klincov. Množstvo kotviacich klincov závisí od spôsobu použitia, pričom minimálne odporúčané množstvo sú 3 klince na meter. V prípade, že oddeľujeme viac zaťažované plochy je vhodné použiť až 5 klincov na 1m neviditeľného obrubníka. Lištu je možné tvarovať po nastrihaní nožnicami na plech alebo kliešťami na rubovej strane lišty.

Odporúčaný postup pri osádzaní Eko-Brim plastového obrubníka:

 1. Pripravíme si EKO-BRIM lišty, klince, kliešte (alebo nožnice), kladivo, rýľ, motyku.
 2. Ak je potrebné lištu tvarovať, nastriháme ju na rubovej strane.
 3. Lišty spojíme pomocou pera a drážky, pričom je potrebné si pomôcť gumeným alebo kovovým kladivom. Lišty tak po spojení vytvárajú kompaktný pás.
 4. Teraz môžeme z obrubníku vytvarovať požadovaný tvar. Požadovaný tvar si vytýčime pomocou špagáta a vodováhy (čím dosiahneme presnosť pre položenie) alebo pomocou pospájaných líšt ľahko prichytených klincami do pôdy. Na účely vytýčenia oddeľovanej plochy uložíme obrubníky opačne (tak aby sa dali jednoducho obrývať).
 5. Rýľom (alebo iným nástrojom) opatrne obryjeme celú dĺžku vytýčenej trasy do hĺbky 50 mm. Terén odstránime v šírke približne 90 mm .
 6. Príliš zaťažované plochy musíme zhutniť. Pri zaťažení EKO-BRIM lišty vozidlami je nutné ju uložiť do betónového lôžka.
 7. V prípade, ak ukončujeme zámkovú dlažbu, ktorá bude slúžiť ako cesta alebo parkovisko, je potrebné posledné kocky zámkovej dlažby uložiť do betónového lôžka a lištu použiť klasickým spôsobom, teda bez potreby ukladania do betónu.
 8. Podklad urovnáme pre uloženie EKO-BRIM lišty v patričnej výške tak, aby horná hrana obrubníku bola po uložení vo výške terénu, dlažby alebo iného povrchu.
 9. Obrubník uložíme do pripraveného podkladu tak, aby plná strana EKO-BRIM lišty bola v smere výplne chodníka alebo záhonu.
 10. Uložené lišty ukotvíme do terénu pomocou EKO-BRIM plastových klincov. Klince rozmiestnime podľa potreby. Odporúčame použiť 3 až 5 klincov na 1m v závislosti od tvaru povrchu a spôsobu použitia.
 11. Uložené EKO-BRIM lišty dôkladne zasypeme z vnútornej strany zvoleným materiálom tak, aby nebolo vidno okraj lišty.
 12. Upravený priestor je ihneď plne technicky a esteticky funkčný.

EKO-BRIM plastový obrubník je možné po prípadnej demontáži opätovne použiť v plnom rozsahu, čo Vám umožní vzhľad záhrady rýchlo a ľahko kedykoľvek zmeniť.

Máte záujem zakúpiť plastový neviditeľný obrubník?UPOZORNENIE: NIKDY NEUPRAVUJTE ZÁMOK EKO-BRIM LIŠTY, AK VÁM NEJDE SPOJIŤ. STAČÍ, AK POUŽIJETE GUMENNÉ KLADIVO A SPRÁVNE TRAFÍTE ;-).

ZÁMOK NEVIDITEĽNÉHO OBRUBNÍKA JE ŠPECIÁLNE NAVRHNUTÝ TAK, ABY DRŽAL POČAS TVAROVANIA OBRUBNÍKA A POČAS CELEJ JEHO ŽIVOTNOSTI PEVNÝ!