Navigation:

E-Shop PreDomyaZáhrady.sk

Pre zobrazenie počasia je potrebné povoliť JavaScript v nastaveniach prehliadača.
Internetové záhradné centrum

Kontaktujte nás

Pre zobrazenie počasia je potrebné povoliť JavaScript v nastaveniach prehliadača.
OZY s.r.o.
obchod(zavin)prezahrady.sk
+421 917 757 403
+421 907 521 938

OZY na FACEBOOK-u

Pre zobrazenie počasia je potrebné povoliť JavaScript v nastaveniach prehliadača.

Skúsenosti zákazníkov s Garden Groom nožnicami na živý plot

Garden Groom Pro; Katarína Cigánová z Bratislavy

V našej  vidieckej  záhrade  máme vysadených  okrem iného aj niekoľko živých plotov – prevažne buxus, ale aj niekoľko tvarovaných solitérov z buxusu, taktiež niekoľko kríkov  iných, ktoré tvarujeme do tvaru či už gule, alebo špirály. Pri ich strihaní  som mala  vždy problém s nastrihanými kúskami, veľmi zle sa tieto "strihance" vyberajú hlavne zo záhonov, kde je navyše mulčovacia kôra – je to hotové "nešťastie" . 
Priznám sa, že  počas mojej cca 12 ročnej záhradkárskej skúsenosti sa mi občas – hlavne v začiatkoch  záhradníčenia - podarilo nakúpiť aj nie celkom praktickú vec.  Trochu opatrne som pristupovala aj ku kúpe Garden groom-u, no presvedčil ma jednak jeho výkon,  /po porade s manželom  sme zvolili Garden groom Pro/ a v neposlednom rade zásobník, do ktorého putujú odrezané kúsky živého plota.  Musím skonštatovať, že uvedená vecička predčila všetky moje očakávania. Chce to samozrejme trochu zručnosti pri narábaní s touto sekačkou, má to dosť veľkú reznú plochu, výkon jak sa patrí – žiadne pomalé otáčky -,  treba sa "naučiť" pod akým uhlom držať sekačku, ale ten výsledok stojí za to.  Dovolím si tvrdiť, že drvivú väššinu odrezkov máte v pohode v zbernom vaku, nejaké drobce sice padajú aj na zem, no je to  neporovnateľné s klasickým strihaním. Navyše sú to rozdrvené drobučké kúsky, čo sa v pohode prihrabne kôrou.  No  skrátka  úplná paráda pri strihaní  živých plotov.   Mne osobne sa osvedčil lepšie vak ako príručný zásobník. Do vaku to fúka lepšie, a aj pr i otočení sekačky už nič nevypadne, z toho plastového zásobníka to pri otočení trochu vypadáva.
Garden groom Pro je určený pre väčšie,  mohutnejšie živé ploty  , nakoľko tá sekacia časť je dosť veľká a silná a vzhľadom k tomu, že máme v záhrade aj menšie  časti na strihanie –  napr. špirály, tak som sa hned po vyskúšaní Garden groom Pro rozhodla pre zakúpenie Garden groom Barber pre menšie  strihanie.
Ešte jeden postreh – my máme tie živé ploty vysoké cca 70 – 80  cm. Po ich zostrihaní klasickým krovinorezom  zostali vetvičky samozrejme  aj vnútri  samotného zivého plota, tiež som ich musela vyberat, nie vždy sa mi to podarilo dokonale, a taktiež celá zrezaná plocha ostala taká obschnutá.  Je to samozrejme spôsobené tým drastickým krovinorezom, a prejavuje sa to hlavne u týchto malolistých živých plotoch.  Garden groom nezanecháva ani kúsok živého plota vnútri a aj rez je akoby šetrnejší – takmer vôbec nezostali žiadne "sucháre" na povrchu rezu . Mám dojem, že sa tá rastlina vyrovná s tým rezom lepšie, šetrnejšie a ten lístok nezoschne.  To je môj osobný postreh.
Prácu s Garden Groom som zvládla aj ja  napriek tomu že som žena, a to nehovorím, že manžel v záhrade nepracuje, len som bola naozaj zvedavá  ako to funguje.  Ale tento veľký "Pro" je predsa len skôr pre  mužské ruky. Napokon aj s krovinorezom pracuje manžel, len ja som potom celý deň zbierala a vyhrabávala odrezky. :) . Takže toľko moja osobná skúsenosť. Toto bola jedna tá vydarenejšia kúpa :), neľutujem, naopak som nadšená, preto si kupujem aj Garden Groom Barber. Prajem veľa spokojných zákazníkov.

Katarína Cigánová, V Bratislave 9.9.2013